פרימוורה בטוסקנה – בדרך היין של קיאנטי

נוף ירוק של טוסקנה באיטליה על רקע שמים כחוליםנוף ירוק של טוסקנה באיטליה על רקע שמים כחולים

מסלול בדרך היין של קיאנטי

בקר שטוף שמש מלטפת, אנחנו נוסעים בדרך מתפתלת, מסנוורים מיופיים של נופים בטוסקנה. עוברים דרך צרה יפהפייה, ממוסגרת משני צידיה בכרמים, שכאילו נלקחה מתוך גלויה. זהו אזור של גבעות משתפלות, משובצות בכרמי ענבים ומטעי זיתים. בדרך, אפשר להבחין במצודה עתיקה או בצריח גבוהה של כנסייה רומנסקית. כדי להפיק את המקסימום מהמסלול, המליצו לנו המארחים המקומיים, לנסוע בעקבות השלט עם סמל התרנגול השחור, סמלו של אזור יצור יין הקיאנטי קלאסיקו, היין המקומי המפורסם. סמל התרנגול, מוביל אל היקבים הרבים שמייצרים את היין. אפשר ליהנות מסיור מודרך וטעימות ביקבים. או להצטייד בבקבוק יין לפיקניק מאולתר להמשך הדרך. אנחנו יוצאים לטיול יום בעיירות היפות בדרך היין של קיאנטי. משלבים ביקור בשווקי האיכרים המקומיים וטעימות של מעדינים טוסקניים.

ממעוף הציפור נוף טוסקני, שכאילו נלקח מתוך גלויה. זהו אזור של גבעות משתפלות, משובצות בכרמי ענבים ומטעי זיתים

ממעוף הציפור נוף טוסקני, שכאילו נלקח מתוך גלויה. זהו אזור של גבעות משתפלות, משובצות בכרמי ענבים ומטעי זיתים

דרך היין של קיאנטי

מבין העיירות הרבות המשבצות את מסלול היין, שלוש עיירות אלה ממש אסור להחמיץ: גרבה אין קיאנטי, ראדה אין קיאנטי  ופנזנו.

ביום ראשון, יום החופש באיטליה, הכל היה מנומנם ורבים מהמקומות סגורים. לכן תכננו, טיול בקר, לשוק האיכרים הקטן, בפנזנו, Panzano in Chianti וארוחת צהריים במסעדה של דריו הקצב. בכיכר הקטנטנה של מרכז העיירה, נפתחו שמשיות צבעוניות, רחבות ידיים. איכרים מקומיים, פרשו את התוצרת המקומית שלהם, על השולחנות מתחת לשמשיות. טיילנו בשוק סביב לדוכני ירקות, פירות, גבינות, נקניקים, דבש אקציה שקוף, פקורינו מקומי וכמובן יין קיאנטי, לצד רוכלים מקומיים שמוכרים עתיקות וחפצי אומנות. דוכנים לממכר שמן זית, זיתים, חומץ בלסמי וריבות פזורים ברחובות הקטנים מסביב לשוק הקטן.

בפנזנו, בכיכר הקטנטנה של מרכז העיירה, נפתחו שמשיות צבעוניות, רחבות ידיים. איכרים מקומיים, פרשו את התוצרת המקומית שלהם

בפנזנו, בכיכר הקטנטנה של מרכז העיירה, נפתחו שמשיות צבעוניות, רחבות ידיים. איכרים מקומיים, פרשו את התוצרת המקומית שלהם

IMG_8891

עגבניות ובזיליקום זיווג מושלם, מה צריך יותר מעגבניה עסיסית, מלח וכמה עלים של בזיליקום על לחם כפרי

בפנזנו, בכיכר הקטנטנה של מרכז העיירה, נפתחו שמשיות צבעוניות, רחבות ידיים. איכרים מקומיים, פרשו את התוצרת המקומית שלהם בפנזנו, בכיכר הקטנטנה של מרכז העיירה, נפתחו שמשיות צבעוניות, רחבות ידיים. איכרים מקומיים, פרשו את התוצרת המקומית שלהםבפנזנו, בכיכר הקטנטנה של מרכז העיירה, נפתחו שמשיות צבעוניות, רחבות ידיים. איכרים מקומיים, פרשו את התוצרת המקומית שלהםבפנזנו, בכיכר הקטנטנה של מרכז העיירה, נפתחו שמשיות צבעוניות, רחבות ידיים. איכרים מקומיים, פרשו את התוצרת המקומית שלהם

בפנזנו, בכיכר הקטנטנה של מרכז העיירה, נפתחו שמשיות צבעוניות, רחבות ידיים. איכרים מקומיים, פרשו את התוצרת המקומית שלהם

ארטישוק אביב צעיר נחטף בהתלהבות מדוכן ירקות האביב בשוק

IMG_8819

זוקיני זעירים עם פרחי זוקיני שנקטפו מוקדם בבקר

קצביה מיתולוגית בעיירה קטנטנה

הסיבה העיקרית לביקור בפנזנו, זו החגיגה הקולינרית העליזה, שמתרחשת אצל דריו הקצב המיתולוגי של טוסקנה, באטליז ומעדנייה, Antica Macelleria Dario Cecchini, בבניין הצבועה בפסים של אדום ולבן, אותו אי אפשר לפספס.

IMG_8902

צלחת נדיבה של לחם קלוי תבול בשמן זית ארומטי, הוגשה לטעימות אצל דריו הקצב

IMG_8910

טעימה מיין קיאנטי כמובן

בכניסה למעדנייה לטעימות אצל דריו הקצב הוגשה לטעימות אצל דריו הקצב

אחרי טעימות (בחינם, בחיוך וברוחב לב) של יין קיאנטי ומטעמים של הקצב, המשכנו לארוחת צהריים במסעדה של דריו, מעל הקצביה, Officina della Bistecca. הארוחה היא בסגנון אכול כפי יכולתך, נתחי בשר משובח, טרי ביותר, אירוח בסגנון פיאסטה משפחתית איטלקית רועשת, כשכולם ישובים סביב שולחנות ארוכים, שותים יין, אוכלים ומרעישים.

טעימות אצל דריו הקצב הוגשה לטעימות אצל דריו הקצב שולחן הטעימות אצל דריו הקצב שולחן הטעימות אצל דריו הקצבעגלה בשוק האכרים עליה מוצגים עשבי תבלין מטוסקנה עגבניות בשוק האיכריםזנים שונים של עגבניות בשוק האיכרים גזרים בשוק האיכרים פרחי קישואים בשוק האיכרים

IMG_8799

לצד דוכני פירות וירקות אפשר להצטייד בשוק במעדנים איטלקיים מוכנים ואוכל מבושל במשאיות האוכל המהיר

משוק האוכל לפיקניק בחיק הטבע

שווקי איכרים פתוחים בעיירות השונות בטוסקנה, כל יום מתנהל שוק בעיירה אחרת. השווקים פתוחים מהשעה 8 בבקר עד הצהריים. לצד דוכני פירות וירקות אפשר להצטייד במעדנים איטלקיים מוכנים ואוכל מבושל במשאיות האוכל המהיר. ארוחת צהריים לחמישה אנשים מורעבים, שכללה צלעות ברביקיו על הגריל, עוף שלם ברוטסרי, קרעי פולנטה אפויה, קישואים וכרובית פריטו מיסטו, מקומחים בקמח תירס ומטוגנים בשמן עמוק, תפוחי אדמה צעירים צלויים בתנור ופוקצ’ה ענקית, עלו בסך הכל 20 יורו. כן, לחמישה אנשים. בקבוק קיאנטי פירותי שנרכש ב- 4 יורו ויצאנו מצויידים היטב לפיקניק במטע זיתים.

IMG_9295

ארוחת צהריים מלאה לחמישה אנשים, במשאית האוכל המוכן, עלתה בסך הכל 20 יורו. כן, לחמישה אנשים.

קופסאת פח עם אנשובי בשוק האיכרים

עגבניות מורשת בשוק האיכריםצנוניות בשוק האיכרים שפע ירקות בדוכני שוק האיכרים שפע ירקות בדוכני שוק האיכרים זוקיני פרחים ושפע ירקות בדוכני שוק האיכרים שפע ירקות בדוכני שוק האיכרים שפע פירות בדוכני שוק האיכרים

 לרשימת השווקים הפתוחים בעיירות השונות בטוסקנה:

http://www.tuscanyitaly.info/marketdaysintuscany/marketdaysintuscany.htm#.WRhMDPnyvDB

IMG_8936

במרכז העיירה גרבה, כיכר יפהפייה דמוית משולש ארוך. את שתי צלעות הכיכר ממסגרות אכסדראות מקושתות

במרכז העיירה גרבה, כיכר יפהפייה דמוית משולש ארוך. את שתי צלעות הכיכר ממסגרות אכסדראות מקושתותטעום את היינות המעולים של קיאנטי לצד פלטה של לחם, גריסיני, גבינות ונקניקים

גרבה אין קיאנטי Greve in Chianti , במרכז העיירה כיכר יפהפייה דמוית משולש ארוך. את שתי צלעות הכיכר ממסגרות אכסדראות מקושתות ומעליהן מרפסות עם עציצי גרניום פורחים. עשינו סיבוב מסביב לכיכר, הצצנו לבית קפה קטנים, חנויות אומנות מקומית וטרטוריות איטלקיות. הכיכר המרכזית היא Piazza Matteotti, בה הסתובבנו בין חנויות היין ומעדניות. התיישבנו לטעום את היינות המעולים של קיאנטי לצד פלטה של לחם, גריסיני, גבינות ונקניקים ולבלוש אחרי האנשים המתהלכים בכיכר. כיף לשבת להפסקת קפה או נשנוש קל עם אפרטיבו באחד מבתי הקפה שבכיכר.

IMG_8968

התיישבנו לטעום את היינות המעולים של קיאנטי לצד פלטה של לחם, גריסיני, גבינות ונקניקים

קיאנטי ארוז באריזה מסורתית

קיאנטי ארוז באריזה מסורתית עם סמל התרנגול השחור, הסימן הרשמי של הקיאנטי קלאסיקו

נתחי פרושוטו תלויים מעל ראשי המבקרים והסועדים

נתחי פרושוטו תלויים מעל ראשי המבקרים והסועדים

בטוסקנה מתגאים בייצור גבינת פקורינו

בטוסקנה מתגאים בייצור גבינת פקורינו של אזור קיאנטי

בימי שבת נערך בכיכר יום שוק תוסס במיוחד. בכלל, רבים מהמסלולים שלנו, תכננו לפי ימי השווקים הפתוחים בעיירות בטוסקנה. ביקור בשוק איכרים פתוח, זו חוויה לכל החושים.

התחנה הבאה שלנו, הובילה לעיירה ראדה אין קיאנטי Radda in Chianti , עיירה מתקופת ימי הביניים, שבנויה על ראש גבעה, מוקפת חומה ומשקיפה על נופים מקסימים. הלכנו לאיבוד ברחובותיה הצרים שמתנקזים לכיכר המרכזית, בה נמצאת כנסייה רומנסקית עתיקה.

IMG_8991

בראדה, הלכנו לאיבוד ברחובותיה הצרים שמתנקזים לכיכר המרכזית, בה נמצאת כנסייה רומנסקית עתיקה.

אמא שלי, נטע, הגברת עם הבוגונביליות, טיולי כוכב נינוחות התאימו גם להורי שהצטרפו לטיול

אמא שלי, נטע, הגברת עם הבוגונביליות, טיולי כוכב נינוחים התאימו גם להורי שהצטרפו לטיול

בכניסה ליקב עתיקנוף טוסקני כרמי ענבים שמים כחולים

יקב שהוא יצירת אמנות ארכיטקטונית

גולת הכותרת במסלול זה היה ביקור ביקב יוצא דופן, יקב Antinori. יקב בעל מבנה מרשים ומודרני, בעיירה ברגינו Bargino. רבים מהיקבים באזור שומרים על המראה המסורתי, כניגוד היקב של משפחת Antinori, הוא פאר היצירה של הארכיטקטורה המודרנית. מיזוג אמיץ, של ידע עתיק יומין בתחום היינות המסורתית, לצד עיצוב איטלקי חדשני ונועז. המבנה של היקב מרשים, במרכזו מבנה ספירלה של מתכת, זכוכית ובטון, משקיף על טרסות של כרמים. כדאי להזמין מראש סיור מודרך ביקב וטעימות יין. למרגלות היקב חניון מבקרים ענק, ממנו מיניבוסים אוספים ומסיעים את האורחים לתוך מתחם היקב.

היקב של משפחת Antinori, הוא פאר היצירה של הארכיטקטורה המודרנית. מיזוג אמיץ, של ידע עתיק יומין בתחום היינות המסורתית, לצד עיצוב איטלקי חדשני

היקב של משפחת Antinori, הוא פאר היצירה של הארכיטקטורה המודרנית. מיזוג אמיץ, של ידע עתיק יומין בתחום היינות המסורתית, לצד עיצוב איטלקי חדשני

יקב מודרני מעוצב בטוסקנה

לעת בין ערביים חזרנו מלאי רשמים אחרי סיור בדרך היין של קיאנטי

לעת בין ערביים חזרנו מלאי רשמים אחרי סיור בדרך היין של קיאנטי

 

תוכן קולינרי ישראלי איכותי
powered by foody

4 תגובות בנושא “פרימוורה בטוסקנה – בדרך היין של קיאנטי

  1. פינגבאק: פריז שלי - סיור מתוק ברובע הלטיני בגדה השמאלית בפריז - החברות של נטשה

  2. פינגבאק: פריז שלי - הבו בו והניאו היפסטרים במארה ובתעלת סן מרטן - החברות של נטשה

  3. פינגבאק: פרימוורה בטוסקנה - המטבח של נונה - החברות של נטשה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *